taksówka w mieście

Opportunities
are everywhere

... and all you have to do is to make use of them. Effectivness of purchasing activities is a key to success. This is why we support businesses in drawing up optimum sourcing strategies, optimizing costs related to IT investments and providing economic IT solutions

HP PageWide

Drukarki kolorowe HP PageWide dla firm. Niesamowita prędkość. Niewiarygodnie wysoka wartość. Kolorowe drukowanie bez marginesów.

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu profesjonalne wrażenie jest podstawą sukcesu. Wysokiej jakości drukarki biurowe pozwalają sprawniej prowadzić działalność i szybciej realizować projekty, a ponadto zwiększają wydajność pracowników i korzystnie wpływają na wyniki.

Technologia HP PageWide jest oparta na sprawdzonych, zaawansowanych rozwiązaniach opracowanych z myślą o drukarkach cyfrowych.HP Web Press. Umożliwiła wprowadzenie na rynek nowej klasy drukarek biurkowych i urządzeń wielofunkcyjnych, które zapewniają nowy poziom opłacalności i wydajności w zastosowaniach biznesowych

Jak działa drukowanie atramentowe

Podstawowymi elementami atramentowego druku cyfrowego są barwniki, procesy przenoszenia ich na papier oraz papier używany do drukowania.
Atramenty pigmentowe HP — przepis na jakość
Barwniki tworzą obraz na papierze, odbijając światło o określonej długości fali w celu wyodrębnienia określonych kolorów. Barwniki mogą być wykonane z barwników płynnych, pigmentów lub mieszaniny tych materiałów.
Barwniki płynne składają się z pojedynczych molekuł, zaś pigmenty to malutkie kolorowe cząstki o średnicy zbliżonej do długości fali światła widzialnego. Obie te technologie pozwalają drukować obrazy o wyrazistych i żywych kolorach. Pigmenty mają jednak lepsze nasycenie kolorów, głębszą czerń oraz odporność na blaknięcie i rozmazywanie (np. pod wpływem wody i zakreślaczy) w przypadku papieru biurowego i powlekanych papierów broszurowych. Ze względu na te cechy pigmenty są stosowane jako preferowany barwnik w tonerach HP LaserJet i atramentach HP do drukarek HP PageWide. Aby można było uzyskać barwną grafikę i obrazy z ostrymi liniami i tekstem, barwnik musi pozostawać na powierzchni papieru lub bardzo blisko niej. Jeśli barwnik przeniknie przez powierzchnię lub wchłonie zbyt głęboko w papier, linie i tekst będą nieostre, czerń nie będzie ciemna, a kolory będą wyblakłe. Aby osiągnąć wysoką jakość druku, barwniki muszą zostać szybko uwięzione w cienkiej warstwie na powierzchni natychmiast po zetknięciu z papierem. Jest to główny czynnik, który odpowiada za wysoką jakość zapewnianą przez drukarki HP LaserJet i HP PageWide.
HP od zawsze słynie z wysokiej jakości atramentów i tonerów. W drukarkach PageWide stosowane są nowe i ulepszone atramenty pigmentowe, które nawiązują do tej tradycji.

Niezawodne drukowanie jednoprzebiegowe

Niezwykłą prędkość technologii HP PageWide uzyskano dzięki drukowaniu jednoprzebiegowemu, jednak osiągnięcie niezawodnej jakości wymaga innowacyjnych rozwiązań i zaawansowanych technologii zarówno w przypadku głowic drukujących, jak i kaset serwisowych głowic oraz transportu papieru w urządzeniu.
Aby precyzyjnie nanieść kroplę atramentu, każda dysza musi uwolnić w odpowiednim momencie kroplę o odpowiedniej wadze, nadając jej odpowiednią prędkość i kierunek. Kaseta serwisowa drukarki sprawdza działanie każdej dyszy i określa, czy funkcjonuje ona prawidłowo. Przy zastosowaniu optycznych detektorów kropli dostrzegających pojedyncze krople w locie możliwe jest sprawdzenie tysięcy dysz na sekundę. W kasecie serwisowej głowice drukujące są czyszczone, wycierane, a następnie przykrywane i przywracane do działania. Jeśli jednak nie jest możliwe natychmiastowe przywrócenie sprawności dyszy, technologia HP PageWide wykorzystuje zarówno metody pasywne, jak i aktywne, by zastąpić wadliwe dysze sprawnymi i wyeliminować takie wady wydruków jak białe smugi. otwarciu głowicy i wystawieniu jej na działanie powietrza zawarta w atramencie woda szybko wyparowuje z dysz, które mają średnicę około pięć razy mniejszą niż włos człowieka. Gdy głowica pozostaje odkryta przez dłużej niż kilka sekund, atrament gęstnieje w dyszach, utrudniając uwalnianie kropli.
Drukarki dla rm oraz drukarki wielkoformatowe wykorzystujące technologię HP PageWide mogą uwalniać kilka kropli pomiędzy drukowaniem kolejnych stron (lub arkuszy wielkoformatowych) w celu odświeżenia atramentu w dyszach. Nadal jednak muszą niezawodnie nanosić każdą kroplę przez kilka sekund, gdy głowica jest otwarta. Prasy drukarskie HP PageWide Web uwalniają krople ze wszystkich głowic pomiędzy drukowanymi obrazami w każdym ułamku sekundy. Ta technika pozwala na jednoczesną konserwację dysz oraz wery kację parametrów ich pracy przez wbudowane systemy.
W technologii HP PageWide precyzja nanoszenia punktów na papierze osiągana jest poprzez odpowiednie rozmieszczenie dyszy w głowicy. Prawidłowe umieszczanie punktów na stronie wymaga precyzyjnych mechanizmów ładujących i transportujących papier oraz czujników koordynujących uwalnianie kropli podczas poruszania się papieru.
Niezawodność technologii HP PageWide w biurach została potwierdzona. Dwa niezależne badania przeprowadzone przez Buyers Laboratory, Inc. wykazały, że drukarki dla firm wykorzystujące technologię HP PageWide osiągają lepsz wyniki niz porównywalne drukarki laserowe czy atramentowe.

Kontakt

Ngroup Sp. z o.o.
Al. Jana Pawła II 61c lok. 304
01-031 Warszawa

Ngroup Sp. z o.o.
Ul. Gałczyńskiego 33B lok.119

05-800 Pruszkówtel: (22) 110 68 49; fax: (22) 827 76 47

Info

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawa XII Wydział Gospodarczy
KRS 0000364885 , REGON: 142589729, NIP: 118-203-92-14
Kapitał Zakładowy 50 000,00 zł
Rachunki Bankowe:
BRE BANK S.A. PLN: PL 57 1140 2017 0000 4102 1226 4547 

BRE BANK S.A. EUR: PL 18 1140 2017 0000 4312 0099 8179 
BRE BANK S.A. USD: PL 46 1140 2017 0000 4512 0150 8282


SWIFT BRE Banku: BREXPLPW